Tervisemeedia klišeed ja pildid

Eelmises postituses, kus kirjutasin esimest korda sellest, et inimesed kulutavad vabatahtlikult ravimitele rohkem raha kui peaks, ei pannud ma artikli juurde pilti. Kuigi mingi pildi “ravimitest” või “eakatest” oleks võinud panna, et sihtgruppi paremini kõnetada.

Pildid ja hea pilditoimetamine on igasuguse meedia puhul olulised. Iga sotsiaalmeediakanal vaikimis eeldab kaanepildi olemasolu. Üheski meediakanalis (peale Sirbi ja Müürilehe) ei ilmu midagi ilma pildita või illustratsioonita.

Aga tervisemeedia puhul on klišeede auku kukkumine väga kiire. Järgnevalt mõned näited pildikeelest, mida tervisemeedias ja -kommunikatsioonis läbivalt kasutatakse, kuna mitte midagi paremat ei ole võtta 😀 Üks minu väljakutse on ka sellist õudust vältida.

Apteeker

Ravimid

Koomiline on see, et selles valdkonnas kirjutades võib põhimõtteliselt iga teksti juurde panna ühesuguse pildi ja see ikka sobiks sama “hästi”.

Kõik sellel veebilehel esitatud informatsioon on esitatud informeerival eesmärgil. See ei asenda professionaalset arsti nõuannet, diagnoosi või ravi. Ainult arst või muu tervishoiutöötaja võib pakkuda meditsiinilist nõuannet. Veebilehe vahendusel edastatav teave on üksnes informatiivne ega asenda regulaarset ega erakorralist tervisekontrolli.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga