Täpilahus kassidele ja koertele kirpude ja puukide vastu

Lisaks inimestele mõeldud ravimitele on apteekides mõnikord müügil ka erinevad tooted lemmikloomadele. Peamised veterinaarravimid apteegis on kirpude ja puukide vastane täpilahus ning ussirohud koertele ja kassidele.

Sarnaselt humaanravimitega on veterinaarravimite pakendi infolehed (PIL) ja ravimi omaduste kokkuvõte (SPC) leitavad Ravimiregistrist.

Sarnaselt humaanravimitega tuleb soovitud tulemuse saavutamiseks korrektselt järgida näidustust, annustamist ja pidada silmas ka eeldatavat efektiivsuse aega. Paljudele apteegikülastajatele tuleb üllatusena, et täpilahuse (puukide vastane) kaitse kestab 2-4 nädalat (sõltuvalt liigist ja tootest), mitte terve suve. Samas kui minimaalne annustamise intervall on enamasti 4 nädalat.

Lemmiklooma ohutust silmas pidades tuleb arvestada ka minimaalset ravimi annustamise intervalli (enamasti 1 kuni 4 nädalat, sõltuvalt ravimist).

Kui üks täpilahus loomal head tulemust ei anna (loom on endiselt puuke täis), siis tasub vahetada täpilahust. Kuna lahused on erinevate toimeainetega, siis võib olla erinevusi ka nende efektiivsuses.

27. apilli (2023) Terevisioonis selgitas loomaarst Tiina Toomet, kuidas on võimalik enda lemmikloomi puukide eest kaitsta. Soovitan seda saatelõiku huvilistel vaadata.

Kõik sellel veebilehel esitatud informatsioon on esitatud informeerival eesmärgil. See ei asenda professionaalset arsti nõuannet, diagnoosi või ravi. Ainult arst või muu tervishoiutöötaja võib pakkuda meditsiinilist nõuannet. Veebilehe vahendusel edastatav teave on üksnes informatiivne ega asenda regulaarset ega erakorralist tervisekontrolli.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga