Ravimid soodsama hinnaga – kuidas säästa

Säästmine on ainult(!) selle inimese huvides, kes säästab.

Delfi on sel teemal kirjutanud varasemalt siin ja siin. Tundub, et mitte keegi ei ole veel lahti suutnud harutada, milliste sõnadega inimestele sellest rääkima peaks 🙂

Alljärgnevas näites, kulutavad inimesed igal aastal kamba peale ainuüksi üheainsa ravimi lõikes 633 tuhat(!) eurot rohkem kui peaks.

Võibolla on jäänud mulje, et see on riigile kuidagi kasulik, kui inimesed ostaksid odavamaid ravimeid aga… riik tegelikult ei võida ega kaota mitte midagi sellest, missuguseid ravimeid keegi ostab. Väljaarvatud ehk see, et kui inimesed saavad endale ravimeid lubada, siis nad tõenäolisemalt ka võtavad neid ja läbi selle on üldiselt tervemad.

Inimesed (kellel sageli isegi liiga palju raha ei ole) teevad mõnikord väga huvitavaid otsuseid.

Üheks levinud näiteks, et inimestele meeldib maksta täpselt sama asja eest rohkem, on südamehaiguste raviks kasutatav ravim, mille toimeaineks on metoprolool. Järgnevalt 2 täpselt(!) võrdväärset ravimit ning nende aastane müüdud pakendite arv.

  • BETALOC ZOK 50 PROLONG TBL 50MG N30 – 3.99 € – 374,372 pakendit
  • BLOXAZOC 50 PROLONG TBL 50MG N30 – 2.30 € – 32,508 pakendit

Ehk siis inimesed on täiesti vabatahtlikult otsustanud aasta jooksul maksta ainuüksi ühe ravimipakendi arvestuses 633 tuhat(!) eurot omaenda raha rohkem asja eest, mida oleks saanud soodsamalt. Lihtsustatult võib öelda, et erinev ongi vaid ravimi pakendi välimus. Oluline on silmas pidada, et soodsama ravimi eelistamisel ei võida rahaliselt mitte keegi teine peale patsiendi.

Kõigile ravimitele soodsat alternatiivi ei ole

Üheks sellise ravimi heaks näiteks on mitmesuguste südamehaiguste raviks kasutatav Xarelto (rivaroksabaan) 20 mg N28, mis on hetkeseisuga Eesti kõige suurema rahalise käibega ravimipakend. Isegi 50% soodustusega on selle pakendi hind patsiendile 23.10 €. Kui arst on sellise ravimi välja kirjutanud, siis patsiendil ei jää mitte midagi üle muud, kui seda välja osta. Soodsamat asendust sellele hetkel ei ole, kuid õnneks on ravimiregistris üht-teist juba registreeritud.

Hinnad jätan siia ja mujale ka ajaloo huvides. Tulevikus on hea vaadata, kui palju miski on kunagi maksnud.

Kas sinul on võimalik säästa?

Võimalik, et on. Sind aitab selles osas sõbralik apteeker ning kodulehekülg raviminfo.ee (mis eeldab mõningal määral võimekust ravimipakendeid samastada). Kui sul on küsimusi selles osas, siis palun jäta kommentaar 🙂

Kõik sellel veebilehel esitatud informatsioon on esitatud informeerival eesmärgil. See ei asenda professionaalset arsti nõuannet, diagnoosi või ravi. Ainult arst või muu tervishoiutöötaja võib pakkuda meditsiinilist nõuannet. Veebilehe vahendusel edastatav teave on üksnes informatiivne ega asenda regulaarset ega erakorralist tervisekontrolli.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga