Minust

Minu nimi on Robert Laursoo. Pikemalt saab minust lugeda minu kodulehelt. Mulle saab kirjutada kirju aadressile robertlaursoo@gmail.com.

Apteeker

Olen hariduselt proviisor. Lõpetasin 2012. aastal Tartu Ülikooli arstiteaduskonna proviisori õppekava ning sain farmaatsiamagistri kraadi. Hetkel töötan apteekrina.

Miks

Kirjutan blogi selleks, et inimestel oleks võimalik saada apteekri erialasesse kompetentsi puudutavat infot viisakast kohast. Kommentaariumis on võimalik ka küsimusi esitada.

Apteegiteenuse kvaliteedijuhise punkt 7.4.1. ütleb, et arklite avaldamine näitab apteekri pädevust konkreetses valdkonnas.

Kuidas

Tekstide koostamisel arvestan igakülgselt Ravimiseaduse ja Apteegiteenuse Kvaliteedijuhisega (ATKJ). Näiteks:

  • Apteeker ei reklaami ennast ega apteegitooteid. (ATKJ, 7.4.4)
  • Ettekanded ja artiklid tuginevad tõenduspõhistele andmetele ning on korrektselt viidatud. (ATKJ, 7.4.2)
  • Apteeker ei tohi osaleda ravimite, teiste apteegikaupade ega tootjate reklaamikampaaniates. (ATKJ, 7.5.3)

Mulle üldiselt ei meeldi tervisealased tekstid, kus väidete juures puuduvad allikaviited. Selles tulenevalt püüan ise rohkesti erinevatele (viisakatele) allikatele viidata.

Kirjavead?

Kui märkad tekstides õigekirjavigu, siis need on enamasti teadlikud. Enamasti on nendeks kokku- ja lahkukirjutamise reeglite vastu eksimine. Põhjuseks see, et püüan kirjutada nii nagu inimesed infot otsivad. Mõnel puhul inimesed otsivad infot õigekirjareegleid eirates.