Kurguvalu

Käesoleva artikli koostamine on küll pooleli kuid olemasolev info on kasulik ja korrektne. Kuna artikkel uueneb pidevalt, siis palun külastage kodulehte tulevikus uuesti. Küsimuste korral on võimalik jätta artikli juurde kommentaar.

Kurguvalu leevendamiseks on apteegis müügil imemistabletid ja kurgupihustid. Neeluärrituse või neelupõletikust tingitud kurguvalu ravi on tavaliselt põletikuvastane, valuvaigistav ja antiseptiline. Tuleb arvestada, et väga tugeva toimega ravimeid käsimüügis (ehk ilma retseptita) ei müüda.

Toimeained

Bensüdamiinvesinikkloriid -põletikuvastased ja valuvaigistavad omadused. Leevendab lokaalseid põletiku sümptomeid (nt valu, punetus, paistetus, kuumamine ja häirunud funktsioon).

Lidokaiinvesinikkloriid on amiiditüüpi lokaalanesteetikum ehk tuimestav vahend.

Propüülparahüdroksübensoaat on antiseptilise toimega aine, mida kasutatakse suuõõne ja neelupõletike korral.

Tsetüülpüridiinkloriid – antiseptilise ja antibakteriaalse toimega aine, millel on ka fungitsiidsed (seenevastased) omadused.

Kõik sellel veebilehel esitatud informatsioon on esitatud informeerival eesmärgil. See ei asenda professionaalset arsti nõuannet, diagnoosi või ravi. Ainult arst või muu tervishoiutöötaja võib pakkuda meditsiinilist nõuannet. Veebilehe vahendusel edastatav teave on üksnes informatiivne ega asenda regulaarset ega erakorralist tervisekontrolli.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga