SOS pillid

Käesoleva artikli koostamine on küll pooleli kuid olemasolev info on kasulik ja korrektne. Kuna artikkel uueneb pidevalt, siis palun külastage kodulehte tulevikus uuesti. Küsimuste korral on võimalik jätta artikli juurde kommentaar.

Apteekides on käsimüügiravimina (st ilma retseptita) saadaval SOS pillid, mis sisaldavad toimeainena 1,5 mg levonorgestreeli (hormoon).

Pillide hinnaklass jääb enamasti vahemikku 12-16 eurot sõltuvalt tootjast ja hinnakampaaniatest. Pakendis on 1 tablett, mis tuleb sisse võtta nii kiiresti kui võimalik, soovitatavalt 12 tunni jooksul, kuid mitte hiljem
kui 72 tunni jooksul pärast kaitsmata vahekorda. Uuringus leiti, et 1.5 mg levonorgestreel hoidis ära keskmiselt 84% oodatavatest rasedustest.

Kuidas levonorgestreel toimib

Arvatakse, et levonorgestreel toimib kahel moel:

  • takistab munaraku vabanemist munasarjadest;
  • takistab spermatosoididel munaraku viljastamist, kui see on munasarjast juba vabanenud.

SOS pillide valiku ja hinnaklassiga saab tutvuda netiapteekides: Apotheka, Benu, Südameapteek.

Rohkem kasulikku infot SOS-pillide kohta leiab Tartu Ülikooli kursuselt “Rasestumisvastased vahendid“.

Kõik sellel veebilehel esitatud informatsioon on esitatud informeerival eesmärgil. See ei asenda professionaalset arsti nõuannet, diagnoosi või ravi. Ainult arst või muu tervishoiutöötaja võib pakkuda meditsiinilist nõuannet. Veebilehe vahendusel edastatav teave on üksnes informatiivne ega asenda regulaarset ega erakorralist tervisekontrolli.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga