Kogu tõde paastumisest ehk nälgimisest

Eestlased otsivad sõna “paastumine” 1000(!) korda kuus. Seega jätan siia mõtte, mis loodetavasti kõiki paastumishuvilisi aitab:

Kui sul on tekkinud mõte, et äkki sa peaksid paastuma, siis väga tõenäoline on, et sa EI PEA paastuma. Kuivpaastumine, intervallpaastumine, veepaastumine ega ka mitte ükski teine paastumine ei ole “taasavastatud ime”, mida arstid seni on varjanud 🙂

Paastumisest on väga kenasti kirjutatud leheküljel Toitumine.ee (mida toimetavad arstid ja päris toitumiseksperdid). Kui sul on selle teema vastu huvi, siis väga soovitan selle leheküljega tutvuda enne (äärmuslike) toitumisalaste otsuste tegemist. Päris mitmele paastumisega seotud küsimusele on seal juba vastatud.

Omalt poolt soovitaksin Sul püüda sõnastada tegelikku probleemi, mida paastumisega püüad lahendada. Vajadusel pea nõu spetsialistiga ka probleemi sõnastamiseks. Seejärel, et saada võimalikul palju kasu (ja võimalikult vähe kahju), püüa lahenda seda probleemi tõenduspõhiste meetoditega. Olgu selleks probleemiks keerukused kehakaaluga, midapildiga, enesehinnanguga, suhetega jne.

Üks võimalus küsida spetsialistilt toitumisalast nõu on Toitumine.ee leheküljel.

Kõik sellel veebilehel esitatud informatsioon on esitatud informeerival eesmärgil. See ei asenda professionaalset arsti nõuannet, diagnoosi või ravi. Ainult arst või muu tervishoiutöötaja võib pakkuda meditsiinilist nõuannet. Veebilehe vahendusel edastatav teave on üksnes informatiivne ega asenda regulaarset ega erakorralist tervisekontrolli.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga