Kõndimine ja esimene postitus

Päris alguseks üks artikkel kõndimise kasulikkusest füüsilisele ja vaimsele tervisele, mille eile Hacker Newsist leidsin: Benefits of Walking (For Anyone).

Ma ise jalutasin sel suvel miljon sammu. See tähendab keskmiselt 12500 sammu päevas. Sain võrreldes tavaliste koolipäevadega palju värskes õhus viibida, kehalist aktiivsust, kuulata palju jutusaateid ja see kõik oli väga tore. Seepärast julgen ka lihtsalt jalutamist väga soovitada. Suvel ilusate, pikkade ja soojade ilmadega oli sellega väga lihtne alustada 🙂

Päris alguses ärge muidugi nii palju kohe kõndige. Mul lagunes tegelikult selle kõndimise peale üks põlv ära aga ma pole kindel, kas see on ikka kõndimisest või võrkpallist, mida vahepeal mängimas käisin.

Esimene postitus

Mul on olnud mõnda aega mõte sellise blogi loomiseks. Üheks oluliseks tõukeks on kindlasti see, et küllalt palju antakse tervist puudutavatel teemadel halba nõu. Proviisorina on mul võimalus ja võimekus sõna sekka öelda, et infot tasakaalustada. Nii tekib võimalus teha informeeritud otsuseid.

Teemasid, millest kirjutada, peaks küllaldaselt jätkuma. Püüan alustada sellistest teemadest, mille vastu huvi on laiem ning seejärel katta ka kitsamaid teemasid.

Minu väljakutsed

  • Tekitada siia mõistlikul määral liiklust, et mul jätkuks huvi kirjutamisega tegeleda. Huvitavam on kirjutada, kui lugejaid on rohkem (nt 1o tuhat/kuus).
  • Vältida olukorda, kus Google silmis satun petulehtede sekka, kuna kirjutan teemal sellisel teemal nagu ravimid või kasutan tuntud (ja peamiselt rämpslehtedel kasutatavaid) brändinimesid 🙂 Nagu näha, siis kohe esimeses postituses ei hakka neid C või V tähega ravimeid nimetama.
  • Hoida sisu kvaliteeti ja seeläbi enda usaldusväärsust. Mitte kirjutada teemadel, mida piisaval määral ei tunne.

Sotsiaalmeedia osas mul ei ole veel head ideed, kuidas toimetada. Facebooki leht on olemas ja võimalike koostööde (st nende saamise) osas ilmselt on seal jälgijate arv oluline. Samas leviku osas ma sellele kindlasti ei panusta. Võibolla oleks mõistlik hoopis mailinglisti ehitada.

Kõik sellel veebilehel esitatud informatsioon on esitatud informeerival eesmärgil. See ei asenda professionaalset arsti nõuannet, diagnoosi või ravi. Ainult arst või muu tervishoiutöötaja võib pakkuda meditsiinilist nõuannet. Veebilehe vahendusel edastatav teave on üksnes informatiivne ega asenda regulaarset ega erakorralist tervisekontrolli.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga